Przebudowa zespołu Warty Poznań: zmiany w składzie drużyny na nadchodzący sezon

W Klubie Warta Poznań doszło do znaczącej reorganizacji ekipy. Zarząd klubu podjął decyzję o nieprzedłużaniu kontraktów z wieloma zawodnikami. Niemniej jednak doczekaliśmy się również nowych umów i powrotów po okresie wypożyczenia.

Adrian Lis, Bogdan Tiru, Dimitrios Stavropoulos, Mohamed Mezghrani, Niilo Maenpaa, Miguel Luis, Jakub Paszkowski, Tomas Prikryl, Stefan Savić oraz Marton Eppel to piłkarze, którzy kończą swoją współpracę z „Zielonymi”. Ich kontrakty wygasają z dniem 30 czerwca, co najprawdopodobniej oznacza ich odejście z drużyny prowadzonej przez Piotra Jacka.

Dario Vizinger również postanowił pożegnać się z Poznaniem, a jego kontrakt został rozwiązany. Filip Borowski natomiast powrócił do Lecha po okresie wypożyczenia.

Jednym z zawodników, którzy zostają w Warcie jest Michał Kopczyński. Zawodnik podpisał umowę z klubem do końca sezonu 2024/2025, ze możliwością przedłużenia współpracy o następny rok.

– Nie sądziłem, że kiedykolwiek będziemy mogli nazywać Poznań naszym drugim domem. Dziękuję za zaufanie. Ze swojej strony, postaram się zrobić wszystko, aby pomóc klubowi w tym trudnym okresie – powiedział doświadczony pomocnik.

Wiktor Pleśnierowicz, który ostatnio grał na wypożyczeniu w Polonii Warszawa, powrócił już do Poznania i zapewne zobaczymy go jesienią na stadionie przy Drodze Dębińskiej.

Do drużyny Piotra Jacka dołączyli nowi zawodnicy: Jurij Tkaczuk (wcześniej Znicz Pruszków), Filip Waluś (Rekord Bielsko-Biała), Tomasz Wojcinowicz (Puszcza Niepołomice) oraz Maciej Firlej (Puszcza Niepołomice).